2. Fashion
  3. Z PODKONÍC BEZ BODOV

Včerajší zápas v Podkoniciach sme prehrali 2:0.

Galanta: Amrich – Kočík, Horník, Mego, Cehula – Dibala, Mikeš, Mihálik (72. Kollárik)  – Mečiar (57. Vass) Iheme (72. Rajt) Takács (57. Repa)

Do zápasu vstúpilo naše mužstvo veľmi aktívne. Už v druhej minúte pálil tesne vedľa súperovej brány Erik Mikeš. Dve dobré strely mal Mečiar, obe však smerovali len do náručia brankára. Úvodnú pätnásťminútovku uzatvoril strelou vedľa Nôtovej bránky Mihálik.

Domáci prvýkrát pohrozili v 30. minúte, keď sa po rýchlom brejku rútil sám na brankára domáci Rosenberger, famóznym zákrokom ho však vychytal Amrich. Minútu pred odchodom do šatní fauloval tesne pred pokutovým územím Dibala, za čo dostal od rozhodcu trest v podobe žltej karty. Priamy kop Matúša Turňu vyboxoval pred seba Amrich, z dorážky však upratal loptu do prázdnej brány Patrnčiak. Domáci odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom

V druhom polčase pôsobila naša hra veľmi rozhárane, čo domáci využili vo svoj prospech. V 55. minúte fauloval v pokutovom území Mego. Rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. Loptu si na biely bod postavil skúsený Turňa, strelou do stredu brány nedal Amrichovi šancu.

Galantský hráči vo zvyšku zápasu skúšali zakladať útok cez nakopávané lopty, tie však vo väčšine prípadov zbierali domáci obrancovia. Tretí gól mali  Podkonice na kopačkách v 85. minúte, náš tím podržal ďalším skvelým zákrokom Amrich. Poslednú šancu zápasu mal Erik Mikeš, jeho strela z priameho kopu ale mierila nad bránku súpera.

“Máme za sebou ťažký zápas. Vedeli sme akú negatívnu bilanciu máme s týmto súperom, a chceli sme to zlomiť. To sa bohužiaľ nepodarilo, čo nás mrzí.  Zápas v náš neprospech zlomil gól do šatne po štandartke. V druhom polčase sme hrali nervózne, nedokázali sme hrať čo sme si pred zápasom určili, ani si vytvoriť žiadne vážnejšie šance na strelenie gólu” zhodnotil zápas obranca Michal Cehula.

Našich hráčov čaká najbližší víkend voľno. Ďalší súťažný zápas odohráme 21. Augusta o 17:00, keď v predohrávke 16. kola privítame doma Krásno nad Kysucou. O tri dni neskôr (24.8.) opäť doma privítame Belušu.