rozhovor-s-fyzioterapeutkou-alexandrou-megoovou

Rozhovor s fyzioterapeutkou Alexandrou Megóovou

  1. Homepage
  2. Football
  3. Rozhovor s fyzioterapeutkou Alexandrou Megóovou
rozhovor-s-fyzioterapeutkou-alexandrou-megoovou

Rozhovor s fyzioterapeutkou Alexandrou Megóovou

 

 

V lete si sa vrátila do klubu po 8 rokoch. Pôsobila si v bratislavských kluboch. Čo ťa presvedčilo vrátiť sa do Galanty ?

V prvom rade som tam pred 8 rokmi odišla za štúdiom a zostala som tam na dlhé roky. V Bratislave som si našla prácu na  súkromných klinikách a teraz som zamestnaná v Antidopingovej agentúre SR. Hráčom viem poradiť v oblasti zakázaných látok a liekov nemôžu užívať. Presvedčilo ma hlavne to, že som z Galanty. Posledný rok som pracovala v druholigovom klube, málo som chodievala domov za rodinou, keďže to boli výjazdy na celé víkendy. Celý čas, čo som nebola v klube som sledovala výsledky a vedela som o dianí v ňom.

 

Ako si spokojná zatiaľ s mužstvom a ich prácou ?

Musím chlapcov pochváliť za to, akí sú pracovití. Každý deň sa teším za hráčmi na tréningy, pracovať s nimi je radosť. Pri telefonickom kontakte s Petrom Eliášom, bolo mojou podmienkou pred  letnou prípravou, aby chalani mali k dispozícii rollery a minibandy. Peter mi povedal, že mám rovnaké predstavy s novým hlavným trénerom. Tento moment mi dal impulz, že budem mať realizačný tím, s ktorým budem ťahať za jeden povraz a budeme mať rovnaký pohľad na veci a futbal. Tvoríme skvelý realizačný tím s hlavným trénerom Eduardom Pagáčom, asistentom Štefanom Kyseľom a trénerom brankárov Ladislavom Tóthom. Na začiatku sme si nastavili s trénermi kompetencie a funguje to na veľmi dobrej úrovni. Hráči majú rozcvičku so mnou, čo znamená že pred tréningom majú rollery, minibandy, mobilitu a core. Chvíľu im trvalo, než si zvykli na takýto režim, hlavne keď boli zvyknutí mať iba 3 tréningy. Po troch mesiacoch čo s nimi pracujem, musím povedať, že im to ide skvele a zlepšujú sa vo všetkom čo s nimi robím, aj keď možno oni sami si to neuvedomujú.

 

Spomínala si že s mužstvom robíš mobilitu, core, cvičenia s minibandami a silové tréningy. Prečo si myslíš že je to také dôležité zapojiť do tréningového procesu ?

V prvom rade sme chlapcov museli adaptovať na štyri tréningy a náš spôsob tréningov, ktorý sme s trénermi zaviedli, čo v niektorých momentoch pre nich nebolo ľahké. Už v mojom predchádzajúcom klube v druhej lige, sme s hráčmi pracovali na core cvičeniach, mobilite a silových tréningoch. Za čo  som veľmi vďačná  Galante, že som stretla Eduarda Pagáča, ktorý má rovnaký pohľad na prevenciu  ako aj ja a dáva mi takúto možnosť pracovať s hráčmi na tejto dôležitej stránke futbalu. Vieme, ako to funguje vo väčšine 3.ligových kluboch a teda aj v niektorých 2.ligových kluboch, kde hráči nemajú dostatočnú prevenciu proti zraneniam a ani rehabilitácie po zraneniach. Musím zaklopať, že naozaj nemáme vážne svalové zranenia u hráčov. Na začiatku prípravy sme ešte liečili niektorých hráčov zo starých svalových zranení, ale pevne verím že sa im naďalej budeme vyvarovať tak ako aj doteraz. Hráči počas zimnej prestávky odo mňa obdržia protokoly, ktoré budú doma cvičiť a následne v januári ich otestujeme na Wingate teste, na ktorom spolupracujem s pani doktorkou Bartošovou z Bratislavy. Vďaka tomuto testu  uvidíme že ako budú hráči  svalovo pripravení do záťaže a poprípade aké sú tam svalové dysbalancie, aby sme vedeli nastaviť u jednotlivých hráčov následné protokoly na upravenie svalových dysbalancií.

DEMO