po-sezone-panuje-v-klube-spokojnost

PO SEZÓNE PANUJE V KLUBE SPOKOJNOSŤ

  1. Homepage
  2. Football
  3. PO SEZÓNE PANUJE V KLUBE SPOKOJNOSŤ
po-sezone-panuje-v-klube-spokojnost

Cez víkend sa pre Galantu oficiálne skončila sezóna. 

V nej sa zverenci trénera Eduarda Pagáča umiestnili v lige na tretej priečke. Lepšie skončil iba majstrovský Zvolen, a Škf Sereď.  V pohári sa naši futbalisti prebojovali až do štvrtého kola, keď postupne vyradili Inter Bratislava, Novú Dedinku, a FC Petržalka.  Nad ich sily bol až najúspešnejší slovenský klub ŠK Slovan Bratislava, ktorý na našom ihrisku zvíťazil 3:0. Zápas sledovalo priamo na štadióne viac ako 2 000 divákov. 

 

Klub počas sezóny pracoval koncepčne, so snahou zapracovať do mužstva mladých hráčov.  Vekový priemer tímu bol 22,8 rokov, a až 11 hráčov počas sezóny ešte nedosiahlo 23 rokov.  Premiérové šance v A tíme dostali dorastenci Filip Nagy a Roman Kollárik ml.  Druhý menovaný dokonca hneď pri svojej premiére medzi mužmi, v zápase proti Rači (3:0) strelil aj svoj prvý gól. 

Celkovo strelila Galanta v lige počas sezóny 43 gólov. Najlepším strelcom tímu bol 9 gólový Richar Davalos, o jeden gól menej strelil Tomáš Horák. 

Defenzíva tímu fungovala výborne, čoho výsledkom je iba 29 inkasovaných gólov v lige. Menej gólov (28) obdržali iba hráči Škf Sereď.  Na jeseň stál medzi troma žrďami Krisztián Németh, pre chorobu však pustil do brány iba 19 ročného Maxima Amricha, ktorý až v 7 z 15 zápasoch dokázal udržať čisté konto. 

Výkonmi v obrane mu k tomu dopomohli najmä fantasticky hrajúci Michal Cehula, Kristián Mego, Martin Mečiar, a kapitán tímu Denis Horník. 

“Myslím si že sme odohrali veľmi dobré zápasy. Vzhľadom na vekový priemer tímu je veľmi pozitívne že sa nám podarilo naplniť predsezónne ciele. Boj do posledného kola o postup čakal asi málokto” zhodnotil uplynulú sezónu galantský kapitán. 

 

Na domácom ihrisku sme počas tejto sezóny v lige získali až 29 bodov, čo robilo priemer takmer dva body na zápas. S bilanciou 8 víťazstiev, 5 remíz a iba dve prehry, ktoré bohužiaľ prišli v posledných dvoch zápasoch veríme, že sme našich fanúšikov herne vždy potešili. 

 

Pri preberaní medaily za tretie miesto po poslednom zápase zožal ovácie aj hlavný tréner tímu Eduard Pagáč. 

“Keď som prichádzal do klubu, cieľom bolo piate miesto, tretie miesto bolo snom.  V konečnom dôsledku však tretie miesto mrzí, pretože ešte dve kolá pred koncom sme hrali o to prvé.  Na jeseň sme odohrali fantastické zápasy v pohári, podarilo sa nám na štadión dotiahnuť cez 2 000 divákov, čo sa tu už dlho nestalo. Aj vzhľadom na zimné odchody, kedy nám odišli traja hráči zo základnej zostavy sme mali výbornú jarnú časť, a chlapci ktorí tu zostali podali vynikajúce výkony.  Hráčom patrí veľká vďaka za celý rok ktorý tu odmakali, a dúfam že sa po letnej prestávke stretneme v čo najväčšom počte v aktuálnom zložení.” povedal na záver galantský lodivod. 

 

Niektorých hráčov čakajú v najbližších dňoch skúšky v škole, iní sa už rozpŕchli po dovolenkách. 

Prvýkrát sa opäť stretnú 4. Júla,  kedy je tiež plánovaný začiatok letnej prípravy.

DEMO