OTOČKA PROTI LUDINCIAM

1. Homepage
  2. Fashion
  3. OTOČKA PROTI LUDINCIAM

Vo včerajšom zápase sme na našom ihrisku hostili TJ Družstevník Veľké Ludince. Mužstvo, ktoré spolupracuje s Niké ligovým Komárnom vstupovalo do zápasu z tretej priečky v tabuľke, Galanta sa nachádzala o štyri priečky nižšie.

Galanta: Amrich – Kočík, Horník, Vass, Mego – Dibala, Mikeš, Mihálik (86. Rajt) – Takács (53.Baša), Iheme (20. Repa, 86. Nagy), Horák

Prvý polčas sa začal vo svižnom tempe, mužstvá útočili zo strany na stranu. V siedmej minúte mal prvý náznak šance galantský záložník Mihálik, jeho strelu vyrazil na rohový kop hosťujúci brankár. Ten rozohral Erik Mikeš. Jeho prihrávka ale nenašla v pokutovom území nikoho v galantskom drese, a tak sa otvorila šanca pre hostí na rýchly protiútok, ktorý na poslednú chvíľu zastavil Máté Vass. Hralo sa 20 minút keď  Iheme absolvoval šprintérsky súboj s jedným z hráčov Ludiniec, po ktorom sa bez pričinenia súpera chytil za zadný stehenný sval a porúcal sa k zemi. Po ošetrení viac nebol schopný v zápase pokračovať. Jeho miesto na ihrisku zaujal Martin Repa.

Prvý gól v zápase videli diváci v 23. minúte. Rukou vo vlastnom pokutovom území zahral Dibala, nariadený pokutový kop premenil Domasta. Šancu vyrovnať mal o desať minút neskôr Mihálik, po dobre zahratom priamom kope ale mieril tesne nad. Hra sa neustále preklápala zo strany na stranu, a už o tri minúty neskôr mohli hostia viesť o dva góly. Zmätok pred našou bránkou ale hostia nepotrestali, parádnym zákrokom sa blysol Amrich.

Päť minút pred odchodom do kabín si na hranici pokutového územia prebral loptu Tomáš Horák, a individuálnou akciou a lá Arjen Robben si otvoril strelecký účet v tejto sezóne. Vyrovnané, 1:1. A to nebolo v prvom polčase všetko.

V nadstavenom čase vyslal na brankára Ludiniec ďalekonosný projektil Mego. Jeho strelu brankár iba vyboxoval pred seba. Na odrazenú loptu najlepšie reagoval Mikeš, ktorý centrom posadil loptu na hlavu Mátého Vassa. Ten z blízka zakončil hlavou, a poslal Galantu do vedenia 2:1. Vass po zrážke s brankárom dohrával zvyšok zápasu s obviazaným nosom.

Zlepšený výkon nášho mužstva po zmene strán zmenil priebeh celej hry, a už sa nehralo zo strany na stranu. Galanta držala loptu pod svojou kontrolou. V strede ihriska dominovala trojica Dibala, Mihálik, Mikeš.

Posledný menovaný v 60. minúte prihrával na polovici ihriska nikým nebránenému Repovi, ten naviedol loptu do pokutového územia hostí, kde bol faulovaný, a rozhodca nariadil druhý pokutový kop v zápase.  Penaltu bez problémov premenil Adam Mihálik, a Galanta viedla 3:1. O 5 minút neskôr mohol pridať štvrtý gól Galanty Horák, súperov brankár bol proti.

Zákrok ako z učebnice predviedol v 68. minúte Maxim Amrich. Po rohovom kope hostí z piatich metrov hlavičkoval Šoky, galantský brankár loptu reflexívnym zákrokom na čiare vyrazil. V 77. minúte zápasu na súperovej polovici rozbehli akciu Horák s Mikešom, do zakončenia sa na jej konci dostal Horník. Jeho hlavička letela ponad bránu Ľubomíra Krátkeho.

Poslednú šancu zápasu mali hostia. Daniel Knesz mieril len do brvna.

„Zápas sme nezačali najlepšie, keď sme po penalte prehrávali.  Otriasli sme sa však z toho pomerne rýchlo, a ešte do polčasu sa nám podarilo nepriaznivý stav otočiť. Po obrátke sme výkon na ihrisku ešte zlepšili a hru sme kontrolovali. Mali sme ešte pár šancí ktoré mohli skončiť gólom, výsledok 3:1 je určite zaslúžený. Ja osobne som rád že mi to tam v sezóne padlo, a o to väčšiu radosť mám že tri body zostali doma.“  povedal po zápase autor vyrovnávajúceho gólu Tomáš Horák.

Po dôležitej výhre sme sa na súpera dotiahli bodovo, a v tabuľke nám momentálne patrí štvrté miesto so ziskom 12 bodov.