NA ÚVOD PRÍPRAVY PREHRA V SEREDI

1. Homepage
  2. Football
  3. NA ÚVOD PRÍPRAVY PREHRA V SEREDI

Včera podvečer odohralo naše mužstvo prvý prípravný zápas letnej prípravy. Podľahlo v ňom domácej Seredi 0:2.

Galanta prvý polčas: Amrich – Baša, Horník, Vass, Mečiar – Dibala, Kollárik, Mikeš – Repa, Horák, Iheme.

V čase výkopu ukazoval teplomer na štadióne v Seredi 35 stupňov celzia, čo vôbec nie je žičlivé počasie pre futbal.

V úvode zápasu sa o kombinačný futbal snažila domáca Sereď. V 10. minúte vymyslel prihrávku za našu obranu jeden zo stredopoliarov Serede na ktorú nabiehal domáci Michalička, ten však tvrdo narazil do vybiehajúceho brankára Amricha. Otrasený brankár Galanty zostal ležať na zemi, po ošetrení však mohol bez problémov pokračovať v hre.  V 15. minúte vystrelil spoza pokutového územia domáci Výbošťok, a umiestnenou strelou do dolného rohu Amrichovej brány otváral skóre zápasu.

5 minút po inkasovanom góle prvýkrát pohrozila aj Galanta. Mečiarov center Iheme hlavičkoval nad bránku súpera. Hráči Serede držali loptu na svojich kopačkách, žiadnu vážnejšiu príležitosť si však nevytvorili. Tesne pred polčasovou prestávkou vznikla pred bránkou Maxima Amricha skrumáž, loptu ale pohotovo odpratal do bezpečia Baša.

Galanta druhý polčas: Németh – Cehula, Horník, Mikovič, Mego – Takács, Mihálik, Mikeš – Keresztési, Nagy, Kasza

Do druhého polčasu prestriedal tréner Pagáč takmer celú zostavu, a bolo to cítiť.  Noví muži na trávniku rozpohybovali galantskú hru, hrozili najmä z krídelných priestorov, odkiaľ lietali do pokutového územia nebezpečné centre.

Keď už sa zdalo že vyrovnávajúci gól visí vo vzduchu, udrela Sereď druhý krát. Po chybe v našej defenzíve sa sám pred brankárom Némethom ocitol Grác. Ten ponúknutou šancou nepohrdol, a pohodlne zvýšil stav zápasu na 2:0.

Galanta bola v druhom polčase aktívna, z krídiel hrozili najmä noví muži v galantskom tíme Milan Kasza a Nikolasz Keresztési.  Druhý menovaný mladík robil svojou rýchlosťou seredskej obrane veľké problémy.  V záverečnej desaťminútovke vytvoril ešte dve šance pre spoluhráčov, ani jedna z nich však gólom neskončila.

“V tíme sa cítim veľmi dobre. Je tu super partia, chalani sa medzi sebou neustále doberajú a vtipkujú, je ľahké sem zapadnúť. Na trénerov môžem tiež povedať len samé chvály, je super že dávajú šancu mladým hráčom. Dnes som naskočil na svoj prvý zápas za A tím, cítil som sa skvele. Škoda že sme nevyužili šance ktoré sme si tu dnes vytvorili, ale je začiatok prípravy, a my môžeme byť stále lepší.” zhodnotil svoje pocity po prvom zápase v galantskom drese 19 ročný rýchlik.

V Sobotu vycestuje naše mužstvo do maďarského Gyirmótu, kde odohrá ďalší prípravný zápas.